مشاوره و خرید ماشین آلات برش و فرمدهی ورق

گیوتین ؛ قیچی برش ورق فولادی

گیوتین و یا قیچی برش ورق فلزی در خطوط برش ورق یکی از ایستگاه های جدا نشدنی می باشد که با توجه به پارامتر هایی مانند عرض ورق ، ضخامت و جنس آن طراحی و ساخته می شود .

 مکانیزم حرکتی گیوتین به دو روش هیدرولیک و مکانیکی ساخته می شود . گیوتین هیدرولیک با استفاده از نیروی جک هیدرولیک عملیات برش را انجام می دهد . و در روش مکانیکی با استفاده از نیروی موتور گیربکس محوری را دوران داده می شود ، این محور دارای لنگی می باشد که با توجه به میزان خارج مرکزی این بخش کورس قیچی مشخص می گردد . که با توجه به دوران یکنواخت موتور کوشن در زمان های مشخص عملیات برش را انجام می دهد .

 گیوتین ها معمولا با حرکت تیغه های فولادی در مقابل هم باعث برش ورق می گردند که این امر به این شکل صورت می گیرد که یک تیغ بصورت افقی و ثابت بر روی شاسی گیوتین نصب می گردد و تیغه دیگر با با توجه هبه زاویه نسبت به تیغه دیگر توسط نیروی هیدرولیک ویا مکانیکی حرکت نموده و باعث برش می گردد .  

 در ماشین آلات رول به شیت و یا رول به رول عموما در صورت وجود سیستم هیدرولیک از جک در مکانیزم برش استفاده می شود و در غیراین صورت از سیستم مکانیکی برای به حرکت در آوردن فک متحرک گیوتین استفاده می شود .

 در خطوط رول به شیت معمولا سرعت حرکت قیچی ورق فلزی سرعت خط را تعیین می نماید که این سرعت در دستگاه های فازینو تا 30 متر بر دقیقه قابل اجرا می باشد .

 در خطوط رول به رول با ضخامت های بالا تر 3 میلیمتر به دلیل عدم یکنواختی ابتدای کویل ورق از گیوتین برای آرایش ابتدای رول استفاده می کنیم و در مواقعی به واسطه کاهش وزن کویل جمع شده کویل ورق را به دو بخش تقسیم می کنیم تا وزن رول جمع شده کاهش یابد .


برای مشاهده ی پروژه ها و تصاویر دیگر به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید

3.7 3 رأی
امتیاز مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنت ها
0
دیدگاهی دارید؟ لطفا نظر بدهید!x