مشاوره و خرید ماشین آلات برش و فرمدهی ورق

معرفی ورق گالوانیزه و ویژگی های آن

ورق گالوانیزه

در صنعت فولاد به واسطه ی استفاده ورق و پروفیل های مختلف در شرایط متفاوت، نیاز است فرآیندی ایجاد شود تا از این محصولات در برابر زنگ زدگی و یا اکسید شدگی محافظت شود .

 در این رابطه ورق های فولادی با ضخامت های مختلف را با روکش دادن بوسیله مواد روغنی، آب کاری کردن و یا لعاب دادن محافظت می نمایند .

 یکی از بهترین و ارزان ترین روش های محافظت گالوانیزاسیون می باشد که از کارآمد ترین روش های مقاوم سازی محصولات فولادی در برابر عوامل خورنده و زنگ زدگی می باشد .

 در شرکت های تولید ورق گالوانیزه از روش های مختلفی برای روکش کردن ورق فولادی با روی استفاده می شود .

 در این راستا رول ورق اسید شویی شده که به ضخامت دلخواه و مد نظر رسیده را در ابتدای خط تولید قرار می دهند

 و پس از باز شدن کویل ورق و حرکت دادن آن در حوضچه های مختلف عملیات روکش گالوانیزه را انجام می دهند که در نهایت در انتهای خط ورق به صورت رول روکش شده ماننده کویل ابتدایی جمع می شود .

 پایه یا مواد اولیه تولید ورق های گالوانیزه توسط صنایع بالا دستی فولادی تامین می شود به صورتی که رول های فولادی با گرید های مختلف توسط شرکت های مادر مانند فولاد مبارکه به صورت رول مادر تولید می گردد .

 کویل های ابتدای خط گالوانیزه در این شرکت ها از گرید st12 ، st13  و st14 استفاده می شود که در ایران شرکت هایی چون فولاد مبارکه اصفهان و فولاد غرب آسیا از مهمترین تامین کننده های این نوع ورق می باشند .

ورق های گالوانیزه در صنایع مختلفی از جمله ساختمان، راهسازی، کشتی سازی و دیگر صنایعی که ورق در معرض خوردگی و اکسیداسیون می باشد مورد استفاده قرار می گیرد .

  رول های گالوانیزه در این صنایع عموما به صورت ورق و پروفیل هایی با اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که در صنایع ساختمان می توان به سازه های کناف اشاره نمود .

 ورق گالوانیزه با توجه به ویژگی هایی که دارد به یکی از پر مصرف ترین محصولات ولاد در داخل کشور گردیده است


برای مشاهده ی پروژه ها و تصاویر دیگر به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید

0 0 رأی
امتیاز مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنت ها
0
دیدگاهی دارید؟ لطفا نظر بدهید!x