توزیع کننده ی انواع ورق های فولادی و گالوانیزه

صاف کن ؛ رفع باد ورق !

صافکن ورق نواربری ایستگاهی خاص پس از رول گیر می باشد که با توجه به مکانیزمی که دارد با گذر ورق از بین غلطک های آن باعث کاهش و یا از بین بردن باد ورق می شود .

صافکن ها از مجموعه غلطک هایی تشکیل شده اند که قطر و عرض آن ها با توجه به شرایط ورق طراحی و ساخته می شود .

مکانیزم دورانی غلطک ها در ورق ها با ضخامت پایین با نیروی هیدروموتور و یا موتور گیربکس به عنوان محرک و برای به حرکت در آوردن الباقی غلطک ها از چرخ زنجیر ویا چرخ دنده استفاده می شود .

و در ورق های ضخیم عموما از روش گیربکس کتابی و اتصال گاردان به تمامی شافت ها استفاده می شود . که این روش باعث یکنواختی حرکت غلطک ها هم می شود .

در ادامه حرکت عمودی غلطک ها در روش دستی به وسیله پیچ و مهره و فلکه صورت می پذیرد که برای تنظیم غلطک ها از این روش استفاده می کنند ولی در روش هیدرولیک غلطک های کشنده توسط جک هیدرولیک و غلطک های دیگر توسط گیربکس سر دروازه صورت می گیرد که به واسطه میل رابطی دو گیربکس به متصل گردیده و اپراتور برای تنظیم این بخش تنها با حرکت دادن یکی از گیربکس ها دو طرف شافت را حرکت می دهد .

معمولا در ورودی صافکن های استفاده شده در خط رول به شیت ما از گاید مستحکم جهت هدایت صحیح ورق به زیر غلطک ها استفاده می کنیم تا در صورت برش ورق به واسطه گیوتین ، ورق برش خورده به صورت گونیا برش خورده شود .

جنس و قطر غلطک ها با توجه به جنس ورق و ضخامت تعیین می شود که در ضخامت های پایین از لوله و در ضخامت های بالا و ورق سیاه که خورندگی بیشتری به نسبت دیگر ورق ها دارد از غلطک های توپر با جنس MO40 یا CK 45 استفاده می شود.

و در خطوطی که از جهت برش ورق استیل استفاده می شود غلطک ها یا به صورت توپر و سنگ خورده نصب می شود و یا روی از غلطک های با روکش لاستیکی استفاده می شود .

تعداد غلطک ها و ترتیب و نوع آرایش قرار گیری غلطک ها به این صورت می باشد که دو عدد غلطک دقیقا روی همدیگر در ورودی قرار می گیرند و الباقی که تعداد آن ها می تواند 3 ، 5 ، 7 ، 9 و 13 باشد در ادامه به صورتی قرار می گیرند که با حرکت دادن غلطک های بالا ، این غلطک ها بین غلطک های پایین قرار گیرند .

بدنه اصلی صافکن ورق در شرکت فازینو با استفاده از ورق ضخیم که با توجه به ضخامت و عرض ورق طراحی و ساخته می شود .

شاسی و یا میز صافکن نواربری عموما از ورق به صورت یک پارچه و یا از پروفیل های صنعتی با ضخامت 5 یا 6 میلیمتر طراحی و ساخته می شود .


برای مشاهده ی پروژه ها و تصاویر دیگر به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید

0 0 رأی
امتیاز مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنت ها
0
دیدگاهی دارید؟ لطفا نظر بدهید!x