انواع رولفرمینگ را بشناسیم؟

    خطوط تولید محصول به شکل رول فرمینگ به خطوطی اتلاق می گردد که مواد اولیه در این خط تولید پروفیل به صورت رول در ابتدای ماشین قرار داده می شود و ورق با حرکت از ایستگاه های مختلف به فرم مورد نظر می رسد و از آن با توجه به نوع سفارش در طول های مشخص برش داده می شود .

رولگیر

رولفرمینگ ها به دو دسته مقاطع باز و بسته تقسیم می گردند که در مدل بسته که به خطوط لوله و پروفیل معروف می باشد ابتدا ورق به صورت لوله در آمده و پس از جوش توسط دستگاه جوش القایی وارد بخش سایزینگ شده تا محصول نهایی تولید گردد .

برای تولید یک فرم با توجه محیط محصول نهایی با دستگاه نواربری برش داده می شود و به صورت رول در ابتدای آن قرار می گیرند و بعد از گذر از ایستگاه های مختلف به فرم مورد نیاز در می آید .

رول فرمینگ و خطوط لوله پروفیل با توجه به ساختار و روش تولید محصول خود دارای ایستگاه هایی هستن که دارای شافت های موازی می باشند که روی هر ایستگاه قالب خاص سوار می شود که با توجه به اصول قالبسازی ورق را به صورت تدریجی به فرم مورد نظر نزدیک می نماید

این خطوط در انتها به دلیل یکپارچگی نوع محصول در انتهای اینگونه خطوط سیستم برش اتوماتی نصب گردیده که با توجه به متراژ تعیین شده کار برش محصول صورت می پذیرد .

اینگونه خطوط معمولا به گونه ای ساخته می شوند که با تغییر قالب و جایگزین قالب های مختلف می توان محصول جدیدی تولید نمود  خط لوله پروفیل همانطور که از اسم آن مشخص است رول ورق به لوله تبدیل می شود که محیط آن می تواند به پروفیل های مختلف تبدیل گردد .

در خطوط رولفرمینگ باز که می توان از خط تولید زد سقف در سوله های صنعتی و یا چهارچوب های درب به عنوان معروفترین مقاطع تولید شده نام برد و در صنایع تولید قفسه های فروشگاهی جهت تولید ستون های اصلی قفسه های راک و استند های نگهدارنده طبقات اشاره نمود . محصولاتی چون پروفیل های کناف f47 , u36 , L25 و مقاطعی چون استادرانر از جمله محصولاتی هستند که با ورق های گالوانیزه تولید می شوند .

برای مشاهده عکس ماشین آلات می توانید به اینستاگرام ما بپیوندین

0 0 رأی
امتیاز مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنت ها
0
دیدگاهی دارید؟ لطفا نظر بدهید!x
()
x