مشاوره و خرید ماشین آلات برش و فرمدهی ورق

چند نکته درباره ی خدمات نواربری

 خدمات نواربری به چه روشی انجام می شود؟

برش رول به رول ورق های فولادی یکی از صنایع مادر در تغذیه انواع خطوط تولید می باشد که امروزه با توجه به تجاری سازی های صنایع و افزایش روز افزون تولیدات شرکت ها، نیاز به خدمات نواربری افزایش پیدا کرده است .

همان طور که از نام آن مشخص است، در فرآیند خدمات برش رول به رول، رول مادر یا رول اصلی را پس از برش طولی ( رشته بری ) مجددا به صورت رول های کوچک تر جمع میشود و بعد از بسته بندی برای مشتریان ارسال می گردد .

 در دستگاه رول به رول یا نواربری رول مادر بر روی رول گیر سر خط قرار داده می شود و پس از باز شدن رول ورق به سمت اسلیتر هدایت می شود .

 اسلیتر نواربری دارای دو شافت می باشد که نسبت به هم به صورت موازی قرار گرفته اند. برروی این شافت ها با فواصل مورد نیاز تیغ برش بسته می شود که در واقع این فواصل دقیقا عرض رول مورد نیاز را تعیین می کنند .

 برای فاصله دادن بین تیغ های نواربری از بوش های فولادی یا چدنی سنگ خورده استفاده می شود .

 حال ورق با عبور از زیر این تیغ ها به صورت رشته ای به جمع کن ورق منتقل می شود و جمع کن دوباره این ورق های برش خورده را به صورت رول هایی با عرض کمتر از رول مادر جمع می نماید .

خدمات نواربری

 چگونه قیمت گذاری میشود؟

 در این خدمات برش ورق با توجه به ضخامت، جنس و تناژ ورق قیمت گذاری می شود.

اما باید توجه داشت که در مواردی برخی از بنگاه های برشکاری توانایی برش ورق با مشخصات در خواستی را ندارند. به طور مثال برای برش ورق با ضخامت 0.25 میلی متر باید از دستگاه های رول به رول خاصی با دقت بالا، استفاده شود یا برای برش ورق های رنگی یا استیل، دستگاه باید برای جلوگیری از خط و خش روی ورق باید مناسب سازی شده باشد .

در خدمات برش نواربری یکی از دشوارترین مدل های برشکاری، برش ورق با عرض زیر 30 میلی متر می باشد که در صورت انجام این گونه برش کاری هزینه بالایی برای این کار باید پرداخت شود .

انواع بازه های دستگاه های رول به رول یا نواربری

برش ورق به طور معمول در بازه های زیر انجام میشود:

  • ضخامت 0.25 تا 2 میلیمتر ورق فولادی
  • ضخامت 2 تا 6 میلیمتر
  • 6 تا 15 میلیمتر

با اینکه دقت در برش رول به رول در عملکرد اسلیتر خلاصه می شود اما نباید فراموش کرد که جمع کن نیز نقش مهمی در کیفیت برش و رول انتهایی دارد .

دستگاه اسلیتر باید به گونه ای باشد که ورق برش خورده به صورت موجی برش نخورد و پلیسه تولید نکند و نهایتا تلرانس عرض برش 0.05 میلیمتر خروجی داشته باشد .

از نشانه های یک نواربری با نتیجه ی مطلوب این است که رول انتهایی بعد از خروج از جمع کن به صورت کامل دایره ای باشد و به دلیل عدم سفت جمع شدن شکل تخمه مرغی به خود نگیرد .

و در انتها رول های برش خورده به صورت منظم بسته بندی و ارسال گردد.


برای مشاهده ی پروژه ها و تصاویر دیگر به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید

0 0 رأی
امتیاز مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنت ها
0
دیدگاهی دارید؟ لطفا نظر بدهید!x