مشاوره و خرید ماشین آلات برش و فرمدهی ورق

معرفی انواع خطوط رول فرمینگ

خطوط تولید محصول به شکل رول فرمینگ به خطوطی اتلاق می گردد که مواد اولیه در این خط تولید پروفیل به صورت رول در ابتدای ماشین قرار داده می شود و ورق با حرکت از ایستگاه های مختلف به فرم مورد نظر می رسد و از آن با توجه به نوع سفارش در طول های مشخص برش داده می شود .

انواع رول فرمینگ به دو دسته مقاطع باز و مقاطع بسته تقسیم می گردد

مقاطع بسته

در مدل مقاطع بسته که به خطوط لوله و پروفیل نیز معروف می باشند ؛ ابتدا ورق به صورت لوله در آمده و پس از جوش توسط دستگاه جوش القایی وارد بخش سایزینگ شده تا محصول نهایی تولید گردد .

برای تولید یک فرم با توجه محیط محصول نهایی با دستگاه نواربری برش داده می شود و به صورت رول در ابتدای آن قرار می گیرند و بعد از گذر از ایستگاه های مختلف به فرم مورد نیاز در می آید .

انواع رول فرمینگ و خطوط لوله پروفیل با توجه به ساختار و روش تولید محصول خود ایستگاه هایی دارند که دارای شافت های موازی می باشند که روی هر ایستگاه قالب خاص سوار می شود و با توجه به اصول قالبسازی ورق را به صورت تدریجی به فرم مورد نظر نزدیک می نماید

در انتهای این خطوط به دلیل یکپارچگی نوع محصول، سیستم برش اتوماتی نصب گردیده که با توجه به متراژ تعیین شده، برش محصول انجام میشود .

خطوط مقاطع بسته معمولا به گونه ای ساخته می شوند که با تغییر قالب و جایگزینی قالب های مختلف می توان محصول جدیدی تولید نمود.

خط لوله پروفیل همانطور که از اسم آن مشخص است رول ورق به لوله تبدیل می شود که با توجه به محیط آن می تواند به پروفیل های مختلف تبدیل گردد .

مقاطع باز

در خطوط رول فرمینگ باز که می توان از خط تولید زد سقف در سوله های صنعتی و یا چهارچوب های درب به عنوان معروفترین مقاطع تولید شده نام برد و در صنایع تولید قفسه های فروشگاهی جهت تولید ستون های اصلی قفسه های راک و استند های نگهدارنده طبقات اشاره نمود .

محصولاتی چون پروفیل های کناف f47 , u36 , L25 و مقاطعی چون استادرانر از جمله محصولاتی هستند که با ورق های گالوانیزه تولید می شوند .


برای مشاهده ی پروژه ها و تصاویر دیگر به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید

0 0 رأی
امتیاز مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنت ها
0
دیدگاهی دارید؟ لطفا نظر بدهید!x